O projekte

You are here: Home / O projekte

O projekte

Rodinné domy v srdci podunajskej prírody

Zahniezdite sa s rodinou v blízkosti čarokrásneho Žitného ostrova… Čaká na vás 6 rodinných domov v príťažlivom, modernom štýle, s priľahlými pozemkami. Vychutnajte si bývanie v tichej spoločnosti prírodných krás, malebných vodných plôch a športového vyžitia.

Priestranné 5 izbové rodinné domy s podlahovou plochou 198 m2 sú navrhnuté tak, aby vyhovovali požiadavkám súčasnej rodiny. Na výber sú pozemky s výmerou od 408 m2 až po 435 m2 na samostatnej neprejazdnej ulici len pre budúcich vlastníkov.

Lokalita

Areál Lagúny sa nachádza v severnej časti mestskej časti Čilistov, ktorá je súčasťou mesta Šamorín. Čilistov bol v roku 1238 súčasťou Bratislavského hradu, ležiacom pri Čiližskom potoku. V mestečku a jeho okolí nájdete bohaté gastronomické zážitky, minizoo, park, lagúnu, pláž, pestré športové a relaxačné vyžitie v novopostavenom mega centre X-bionicSphere. Popri Dunaji vedie medzinárodná cyklistická trasa Bratislava – Gabčíkovo. Podmanivé Lužanské lesy poskytujú priestor na rodinné vychádzky a potulky prírodou. Golfové ihrisko Báč vytvára dokonalé exkluzívne prostredie pre vášnivých hráčov golfu. Do hlavného mesta Bratislavy, rakúskej Viedne či maďarskej Budapešti to máte na skok.

Občianska vybavenosť

Lokalita Šamorín – Čilistov sa nachádza v tesnej blízkosti Bratislavy. Mesto je „zlatý rez“ toho najlepšieho, čo tento kraj ponúka. Je to perfektný východiskový bod – dostanete sa z neho do rakúskej Viedne i Budapešti. Šamorín – Čilistov a okolie spĺňa všetky kritériá pre pokojné, tiché bývanie v súkromí s dotykom prírody.

Športové vyžitie

Ak túžite po špičkových wellness a športových službách, Šamorín – Čilistov a jeho multifunkčný komplex X-bionicSphere ponúka ideálne miesto pre všetkých, ktorí milujú zdravý životný štýl. Na celkovej rozlohe viac ako 1 000 000 m² je možné vykonávať až 27 olympijských športov (beh, atletika, gymnastika, korčuľovanie, plávanie, tenis, cyklistika). Nájdete tu celý vodný svet: bazény a tobogany všetkých možných veľkostí. Súčasťou areálu je aj obrovské jazdecké centrum, hotel i moderné kongresové centrum.

V Čilistove tiež vyrástla Hipo Aréna s dostihovými dráhami, parkúrom a jazdeckými halami. V meste fungujú aktívne futbalové kluby, Klub šermu s dlhodobou tradíciou, úspešný Kajak Canoe Klub, ktorý vychováva mladých úspešných kajakárov, zápasnícky klub, basketbalové, tenisové, jazdecké a karate kluby. Dámy si môžu zacvičiť pilates alebo rôzne formy aeróbnych aktivít. Ak obľubujete cyklistiku, po hrádzi Hrušovskej zdrže vedie medzinárodná Dunajská cyklotrasa, ktorá vás dovedie k úchvatnému mestskému lesoparku Pomlé, ktorý sa rozprestiera na úctyhodných 10 hektároch.

Školy pre deti

V Šamoríne nájdete až deväť materských škôlok jedna z nich je bilingválna s výučbou anglického jazyka , štyri základné školy (z toho jedna s umeleckým zameraním), dve gymnáziá a jednu hotelovú akadémiu. Vo všetkých zariadeniach prebieha výučba v slovenskom i v maďarskom jazyku.

Zdravotnícke služby

V Šamoríne funguje plnohodnotné a kvalitné Zdravotné stredisko s poliklinikou a profesionálnou záchrannou službou. Samostatné ambulancie pediatrie a stomatológie sú samozrejmosťou.

Kultúrne zariadenia

Šamorín má svoju vlastné kultúrne stredisko, historickú mestskú knižnicu a kino. Priamo v Čilistove v areáli x-bionic sphere je úplne nové kino s pohodlným sedením na Tuli vakoch.